fbpx

Doświadczenia polowe

Doświadczenie C

DOŚWIADCZENIA POLOWE

RAPORT BADAŃ GLEBY

W miejscowości Pierzchno wykonano profil glebowy. Poniżej prezentujemy skład granulometryczne i wyniki badań fizyko-chemicznych poszczególnych poziomów profilu.

Istotnym elementem w nowym spojrzeniu na glebę jest zrozumienie jej funkcjonowania. Dzięki dokładnej diagnostyce popartej analizą korelacji pierwiastków i związków, otrzymujemy logiczną wskazówkę do wdrażania zmian na polach dostosowaną do faktycznych potrzeb gleby.

Metody analizy gleby zastosowane w doświadczeniu:

Analiza uziarnienia gleby została wykonana metodą areometryczną i sitową Casagrande’a w modyfikacji Prószyńskiego – standardowa metoda stosowana w pracach gleboznawczych (wg. PN-R-04032: 1998 „Gleby i utwory mineralne. Pobieranie próbek i oznaczanie składu granulometrycznego”).

Grupę granulometryczną oznaczono według Polskiej Normy: Gleby i utwory mineralne. Podział na frakcje i grupy granulometryczne (PN-R-04033:1998).

Data wykonania analiz

04.06.2023 r.

Miejsce pobrania próbek

Pierzchno

Lokalizacja

Międzynarodowe Forum Rolnictwa Regeneratywnego BIO_REACTION to przestrzeń do wymiany wiedzy teoretycznej i praktycznej. Zaprosiliśmy do udziału w wydarzeniu twórców idei rolnictwa regeneratywnego ze Stanów Zjednoczonych, Europy i Polski. Naszymi gośćmi będą naukowcy, agronomowie, przedstawiciele gospodarki, polityki oraz oragnizacji branżowych, pozarządowych i mediów.

Na skróty

O forum

Program

Organizatorzy

Partnerzy

Zapisy

Polityka prywatności

RODO

Kontakt:

Pierzchno 14, Kórnika k. Poznania Wielkopolska, Polska

+48 784 511 323

info@bioreaction.pl
bilety@bioreaction.pl

Napisz do nas