fbpx
Dołącz do Forum Bio_reaction

Prelegenci

Dr Adam Adamek

EIT Food

DR Adam Adamek

Chief Impact Officer w EIT Food. Jest liderem z ponad 25-letnim doświadczeniem w sektorach żywności, żywienia i agrifoodtech. Zajmuje kluczowe stanowiska w środowisku akademickim oraz w MSD, PharmaNord, Danone, Mondelez, foodspring, a także w startupach konsultingowych. Jest orędownikiem spersonalizowanego odżywiania, bezpieczeństwa żywnościowego. Autor ponad 50 artykułów naukowych i książek, wykorzystuje swoją wiedzę naukową, rynkową i konsumencką do tworzenia strategii transformacyjnych. Jego misją jest wprowadzanie trwałych zmian w globalnym systemie żywnościowym.

Adam Baucza

Fundacja Rozwoju Rolnictwa Terra Nostra

Adam Baucza

Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Niezmiennie od 2019 związany z Fundacją Rozwoju Rolnictwa Terra Nostra, jako inicjator rozpowszechniania wiedzy i umiejętności rolniczych opartych na zasadach zrównoważonej produkcji i kodeksie dobrych praktyk rolniczych. Współautor publikacji „Badanie gleby. Przewodnik Rolnictwa Regeneratywnego” [2023].

Adam i Izabela Jurczyk

Producenci rolni

Adam i Izabela Jurczyk

Izabela i Adam Jurczyk to małżeństwo z pasją do rolnictwa, które wspólnie z trzypokoleniową rodziną prowadzi regeneratywne gospodarstwo rolne. Ich działalność harmonijnie łączy nowoczesne systemy upraw, troskę o środowisko oraz innowacyjne wykorzystanie bakterii w produkcji zwierzęcej i roślinnej. Są laureatami XXIX nagrody Rolnik Farmer Roku z 2023 roku. Ich gospodarstwo można śledzić na YouTube na kanale JurczykFARM.

Dr hab. Anna Gałązka

Państwowy Instytut Badawczy w Puławach

dr hab. Anna Gałązka

Kierownik Zakładu Mikrobiologii Rolniczej Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach

Doktor habilitowany w dziedzinie nauk rolniczych, w dyscyplinie ochrona i kształtowanie środowiska. Specjalizacja: mikrobiologia gleby, 20-letnie doświadczenie w ocenie różnorodności drobnoustrojów i aktywności biologicznej gleby, specjalista w określaniu różnorodności funkcjonalnej i potencjału metabolicznego mikroorganizmów. Autorka trzech zgłoszeń patentowych. Specjalizuje się w ocenie różnorodności drobnoustrojowej gleb związanych z praktyką rolniczą i ochroną środowiska, jak również praktycznym wykorzystaniem bakterii zdolnych do wiązania azotu atmosferycznego i bakterii symbiotycznych dla roślin bobowatych. Członek Polskiego Towarzystwa Mikrobiologicznego. Otrzymała brązowy Medal za Długoletnią Służbę, nadany przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Trzykrotnie wyróżniona nagrodą MRiRW za szczególne krajowe osiągnięcie mające znaczenie we wdrażaniu wyników badań naukowych do praktyki rolniczej. Laureatka nagrody „Ambasador Innowacyjności” za osiągnięcia na rzecz rozwoju ekologicznego, wprowadzanie zmian i rozwiązań przyjaznych środowisku i znacząco polepszających jego stan oraz za działania promocyjne mające na celu zmianę świadomości społecznej, nominowana do Nagrody Naukowiec Przyszłości 2021 w kategorii Innowacyjne technologie i badania przyszłości.

Dr Anna Rosa

Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN

Dr Anna Rosa

Doktor nauk ekonomicznych (specjalizacja finanse i bankowość), adiunkt w Zakładzie Ekonomii Wsi w Instytucie Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk. Od 2018 pełni funkcję zastępcy dyrektora ds. ekonomicznych w IRWiR PAN.

Realizuje badania naukowe w obszarze finansów oraz bankowości ze szczególnym uwzględnieniem funkcjonowania banków spółdzielczych i ich działalności w zakresie obsługi finansowej mieszkańców obszarów wiejskich. Jej zainteresowania naukowe obejmują również społeczne aspekty sytuacji na polskiej wsi, a także wybrane kwestie społeczno-ekonomicznych uwarunkowań rozwoju obszarów wiejskich.

Aleksander Wasilewski

Cereal Partners Poland Toruń-Pacific

Aleksander Wasilewski

Absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i University of Edinburgh. W latach 1997-2014 kontroler i dyrektor finansowy Cereal Partners Poland Toruń-Pacific. Od 2015 do 2017 jako dyrektor zarządzający Cereal Partners Worldwide kierował rynkami Ukrainy i Mołdawii. W latach 2017-2019 zarząd grupy Cereal Partners Worldwide powierzył mu kierowanie rynkami nordyckimi (Dania, Finlandia, Norwegia, Szwecja). Od stycznia 2020 roku pełni funkcję prezesa zarządu Cereal Partners Poland Toruń-Pacific, największej w Europie Środkowo-Wschodniej firmy produkującej zbożowe wyroby śniadaniowe. Firma zatrudnia obecnie 930 osób, w 2023 roku wartość jej przychodów ze sprzedaży przekroczyła 1 mld PLN, należy do grona największych eksporterów żywności w Polsce.

Bartosz Urbaniak

BNP Paribas

Bartosz Urbaniak

Szef Bankowości Agro BNP Paribas na Europę Środkowo-Wschodnią i Afrykę. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej oraz Uniwersytetu Rolnictwa i Medycyny Weterynaryjnej w Obihiro w Japonii. Uczestnik i absolwent wielu szkoleń i programów edukacyjnych, m.in. Harvard Business School, IESE, Ashridge College.

Od 2002 roku na stałe związany z Bankiem BGŻ, początkowo jako zastępca dyrektora Departamentu Kredytów Wydzielonych (w latach 2002-2003). Następnie został dyrektorem Departamentu Rozwoju Bankowości Instytucjonalnej (2003-2005). Od 2005 r. pełnił różne funkcje w obszarze agrobiznesu, m.in. dyrektora Departamentu Finansowania Agrobiznesu oraz dyrektora zarządzającego ds. Agrobiznesu i MŚP. Od marca 2015 do lutego 2018 był członkiem Zarządu Banku BGŻ BNP Paribas.

Dominik Szymborski

Syngenta

Dominik Szymborski

Digital Agricultural Solutions Lead Central Europe

Kierownik ds. rozwiązań rolnictwa cyfrowego Syngenty w Europie Środkowej. Absolwent SGGW w Warszawie. Doświadczenie zdobywał w rodzinnym gospodarstwie rolnym oraz jako doradca agronomiczny. Od 3 lat współpracuje z rolnikami wspomagając transformację ich gospodarstw przy użyciu narzędzi cyfrowych.

Emilia Hahn

EIT Food

Emilia Hahn

Założycielka i prezeska agencji PR Hub. Od blisko 25 lat doradza firmom i instytucjom publicznym w obszarze public relations i public affairs. Specjalizuje się w konsultingu korporacyjnym, kryzysowym oraz w kampaniach CSR i edukacyjnych, głównie z obszaru zdrowia i żywienia człowieka oraz dla branży rolno-spożywczej. Od września 2022 r. prezeska zarządu Stowarzyszenia Agencji Public Relations. Członkini Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, członkini Rady Pracodawców i Interesariuszy Zewnętrznych Wydziału Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Rady Programowej WNoZ WUM. Współautorka książki “Instrukcja Obsługi Agencji PR". Laureatka nagród branżowych, w tym Złotych Spinaczy za projekt "Tiger jest tylko jeden" w kategoriach kampania dekady oraz komunikacja kryzysowa.

Eva Hoogstins

Future of Food Institute

Eva Hoogstins

Jest badaczką konsumencką specjalizującą się w żywności i zrównoważonym rozwoju, z wykształcenia psycholożka. Od 2020 r. prowadzi badania ilościowe i jakościowe dla Future of Food Institute w szerokim zakresie tematów związanych z żywnością, od dywersyfikacji białka i oznakowania ekologicznego po żywność ultraprzetworzoną i spersonalizowane odżywianie. Future of Food Institute jest częścią Obserwatorium Konsumenckiego EIT Food, którego celem jest maksymalizacja wpływu konsumentów na tematy rolno-spożywcze, dostarczanie większej wiedzy, strategii i wskazówek interesariuszom z branży rolno-spożywczej, edukatorom, decydentom i przedsiębiorstwom.

Ewa Karólewska

EIT Food

Ewa Karólewska

Senior Project Manager on Startup Support at EIT Food CLC NE. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy z innowacjami i rozwiązaniami na rzecz zrównoważonego rozwoju, zdobyte w Polsce, Austrii i Dubaju. Pracowała z pierwszym polskim funduszem funduszy wspierającym fundusze VC oraz z funduszami publicznymi z UE, Szwajcarii i Norwegii. Była także konsultantką oraz managerką ds. partnerstwa i rozwoju biznesu w sektorze prywatnym. Była członkinią założycielską NGO skupiającej się na zrównoważonej konsumpcji. W EIT Food współpracuje z przemysłem rolno-spożywczym, startupami i innymi innowatorami, aby przyspieszyć innowacje w Europie Środkowo-Wschodniej i krajach nordyckich. Wierzy, że transformacja w kierunku bardziej zrównoważonego i sprawiedliwego systemu żywnościowego jest możliwa.

Frédéric THOMAS

Producent rolny

Frédéric THOMAS

Francuski rolnik, który od ponad 20 lat zajmuje się promowaniem agroekologii na całym świecie. Przygodę z rolnictwem opartym na naturalnych metodach biologizacyjnych rozpoczął od 1998. Eksperymentuje z różnymi nietypowymi technikami uprawy, m.in. wykorzystuje owce w uprawie rzepaku do wyjadania roślin towarzyszących oraz wysiewa różne kombinacje mieszanek roślin ze sobą. Frédéric Thomas przywiązuje też dużą wagę do poplonów, które stara się posiać jak najszybciej po żniwach, bez względu na warunki pogodowe. Zdarza mu się wysiewać polon składający się nawet z 15 różnych gatunków roślin. Jest też autorem książki "Międzyplony w praktyce"(przetłumaczoną na język polski).

Dr Jacek Czarnecki

Nestlé

Dr Jacek Czarnecki

Szef Działu Legislacji i Spraw Naukowych, Nestlé Europa Środkowo-Wschodnia. Ekspert w dziedzinie prawa żywnościowego, bezpieczeństwa i jakości żywności, zrównoważonego rozwoju oraz komunikacji skierowanej do konsumentów. W Nestlé odpowiada za zakres legislacji żywnościowej i kontaktów naukowych w Polsce, Państwach Bałtyckich, Czechach, Słowacji i na Węgrzech. Kieruje również obszarem jakości i kompletności danych podstawowych w procesach opracowywania receptur, tworzenia etykiet oraz komunikowania technicznej informacji o produktach. Pełni funkcję wiceprezesa Polskiej Federacji Producentów Żywności Związku Pracodawców. Jest też członkiem zarządu Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Spożywczego w Konfederacji Lewiatan. Związany z Wydziałem Żywienia Człowieka SGGW w Warszawie, gdzie ukończył studia, uzyskał stopień doktora i z którym aktywnie współpracuje.

Jarosław Peczka

BIO-GEN

Jarosław Peczka

Właściciel BIO-GEN oraz współwłaściciel Bio-Lider i PROCAM Polska. Od 1999 r. związany z branżą biotechnologiczną. Zaangażowany w propagowanie innowacyjnych, bezpiecznych dla środowiska technologii oraz stosowania w rolnictwie biopreparatów mikrobiologicznych.

Właściciel 73-hektarowego gospodarstwa specjalizującego się w uprawie czarnej porzeczki. Od wielu lat aktywnie wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Łukasz Karmowski

Producent rolny, Gorzelnia Radzicz

Łukasz Karmowski

Ukończył Wyższą Szkołę Zarządzania i Bankowości w Poznaniu oraz Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Nauki z dziedziny gorzelnictwa pobierał w Instytucie Przemysłu Rolno-Spożywczego w Warszawie oraz w The Alcohol School w Montrealu, w Kanadzie.

Kieruje trzema gospodarstwami rolnymi, jest prezesem zarządu Gorzelnia Radzicz sp. z o. o., Biosynergia.pl sp. z o. o. oraz trzech spółdzielni rolniczych - grup producentów rolnych: żywca wołowego, ziarna zbóż i nasion roślin oleistych oraz buraków cukrowych. Angażuje się także w działalność organizacji branżowych, jak Związek Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego czy Zrzeszenie Producentów Bydła Mięsnego. Od 2020 roku jest prezesem zarządu Związku Gorzelni Polskich.

Krzysztof Łyskawa

AGRO UBEZPIECZENIA

Krzysztof Łyskawa

jest Adiunktem w Katedrze Ubezpieczeń Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Pracował jako Dyrektor Biura Ubezpieczeń Rolnych oraz Wicedyrektor Oddziału Mentor SA w Poznaniu. W latach 2011-2022 był prezesem Mentor Re Sp. z o.o. w Toruniu. Od marca 2024 roku jest członkiem zarządu AGRO Ubezpieczeń - Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych. Przez wiele lat był czynnym członkiem komisji ubezpieczeń majątkowych w Polskiej Izbie Ubezpieczeń. Jest autorem ponad 100 prac w dziedzinie ubezpieczeń, współautorem podręczników akademickich oraz książek i artykułów z zakresu ubezpieczeń rolnych i zarządzania zakładami ubezpieczeń. Pracował aktywnie przy realizacji projektów naukowych z zakresu ubezpieczeń rolnych w Polsce i we Włoszech. Jest również członkiem Zespołu ds. Ubezpieczeń Upraw, funkcjonującego przy Ministrze Rolnictwa i Rozwoju Wsi, ekspertem Krajowej Rady Izb Rolniczych w zakresie ubezpieczeń w rolnictwie, reprezentantem polskich rolników w Komitecie Copa Cogeca (Zespół ds. Ubezpieczeń i Zarządzania Ryzykiem).

Marja-Liisa Meurice

EIT Food

Marja-Liisa Meurice

Dyrektor EIT Food CLC NE sp. z o.o. Ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w zarządzaniu innowacjami. Jako szefowa EIT, Food North-East, wraz z konsorcjum EIT Food, przewodzi zmianom w sektorze rolno-spożywczym. Wcześniej, jako wiceprezes ds. innowacji w Sodexo, wdrożyła procesy innowacji w ponad 70 krajach. Pełniła również funkcję kierownika operacyjnego i programowego w EIRMA, jednocząc największe europejskie i globalne firmy w wysiłkach badawczo-rozwojowych, a także założyła platformę innowacji Hyphenity. Marja-Liisa zbudowała silną sieć z europejskimi liderami innowacji, a jej bogate doświadczenie zapewnia dogłębne zrozumienie wyzwań i rozwiązań w sektorze usług, żywności i przemysłu.

Dr Marzena Styczyńska

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Dr Marzena Styczyńska

doktor nauk rolniczych w zakresie technologii żywności i żywienia, kieruje Katedrą Żywienia Człowieka w Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Zainteresowania badawcze i naukowe dotyczą m.in. obszarów z zakresu żywienia człowieka, dietetyki, technologii gastronomicznej, toksykologii żywności, zrównoważonego gospodarowania żywnością i odpadami, badań konsumenckich. Autorka i współautorka wielu publikacji i opracowań z tego zakresu, uczestniczka konferencji naukowych i szkoleń. Członek Polskiego Towarzystwa Technologów Żywności, audytor systemów zapewnienia jakości. Edukuje, szkoli i promuje zasady prawidłowego żywienia i zdrowego stylu życia.

Dr inż. Marcin Markowicz

Nuffield Farming Scholars Polska

Top Farms Głubczyce

Dr inż. Marcin Markowicz

Członek zarządu Fundacji Nuffield Farming Scholars Polska, członek Rady programowej Fundacji Rozwoju Rolnictwa Terra Nostra oraz z-ca dyrektora Działu Roślin Kombajnowych w Top Farms Głubczyce Sp. z o.o.

Jest absolwentem Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. W 2019 uzyskał tytuł doktora w dziedzinie nauk rolniczych w dyscyplinie rolnictwo i ogrodnictwo. Od roku 2019 jest członkiem Wojewódzkiego Zespołu Porejestrowego Doświadczalnictwa Odmianowego dla województwa Opolskiego oraz zespołu do spraw stabilizacji i wsparcia rynku chmielu, tytoniu, roślin strączkowych i nasiennictwa przy MRiRW. Pierwszy polski stypendysta międzynarodowego stypendium farmerskiego Nuffield International w 2023 roku.

Dr inż. Mateusz Gutsche

GoodMills Polska

Dr inż. Mateusz Gutsche

V-ce Prezes Zarządu GoodMills Polska

Dr inż. Mateusz Gutsche jest doktorem nauk o żywności i żywieniu. Studia zarówno magisterskie jak i doktoranckie ukończył na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Całe życie zawodowe związany z branżą młynarską. Od 2012 roku był dyrektorem działu jakości oraz badań i rozwoju grupy GoodMills w Polsce, a od 2015 roku całej grupy GoodMills w Europie. Od 2018 jest V-ce Prezesem i członkiem zarządu GoodMills Polska. Autor publikacji z zakresu technologii przetwórstwa zbóż.

Patrycjusz Wyżga

Prowadzący

Patrycjusz Wyżga

dziennikarz od 2001 roku. Autor kanału "Didaskalia" na YouTube (27 mln wyświetleń & ćwierć miliona subskrypcji), prowadzi publicystyczne programy wideo w Wirtualnej Polsce, programy informacyjne w Telewizji WP oraz audycje w Radiu 357. Poprzednio był szefem zespołu dziennikarzy ekonomicznych w Programie Trzecim Polskiego Radia i głównym gospodarzem trzygodzinnego, popołudniowego pasma "Zapraszamy do Trójki". Wcześniej - przez ponad 10 lat - pracował w TVN. Był prezenterem programów informacyjnych i prowadzącym rozmowy w TVN24 Biznes i Świat oraz - wcześniej - reporterem TVN CNBC (Biznes), przygotowującym materiały o tematyce gospodarczej.

Paweł Kaczmarek

Jagrol oraz Top Farms Wielkopolska

Paweł Kaczmarek

Jest absolwentem Akademii Rolniczej w Poznaniu. Wykorzystuje swoją wiedzę i doświadczenie w prowadzeniu innowacyjnych i zrównoważonych praktyk rolniczych.

Jako Prezes Jagrol Sp. z o.o. oraz Top Farms Wielkopolska Sp. z o.o., Paweł Kaczmarek odgrywa kluczową rolę w rozwoju i implementacji strategii dla jednego z największych gospodarstw rolnych w Polsce. Jego pasja i zaangażowanie w rolnictwo regeneratywne, zdrowie i chemię gleby, hodowlę bydła mlecznego i innowacje rolnicze, przyczyniają się do promowania zrównoważonego rozwoju sektora rolnego. Znany jest również jako autor Kodeksu 5C, dokumentu prezentującego szereg metod biologizacyjnych, które zostały rozwinięte w ciągu dekady.

Kacper Łata

FARMTECH

Kacper Łata

Wiceprezes Zarządu FarmTech Sp. z o.o. Kacper Łata, jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej oraz Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Wykorzystuje swoją wiedzę i doświadczenie do wprowadzania innowacyjnych rozwiązań związanych z rolnictwem precyzyjnym. Jego pasją jest analiza gleby i monitorowanie pól uprawnych za pomocą dronów i satelit, w celu detekcji zróżnicowania zmienności glebowej pola. Wierzy, że regularne monitorowanie pól i analiza gleby są kluczem do optymalizacji produkcji. Słuchanie potrzeb gleby oraz jej szczegółowa analiza mogą znacząco poprawić jej właściwości i produktywność. W 2023 roku wziął udział w kursie prowadzonym przez Neala Kinseya w USA, gdzie poznał szczegóły metodyki analizy gleby opracowanej przez dr Williama Albrechta.

Dr Rita Castelo Branco

Food4Sustainability

Dr Rita Castelo Branco

Agronomistka w Food4Sustainability

Rita Castelo-Branco jest agronomistką z doświadczeniem w projektach związanych z innowacjami oraz rozwojem nowych firm w sektorze rolnictwa. Przez ostatnią dekadę zajmowała się testami zarówno na poletkach doświadczalnych, jak i w skali gospodarstw rolnych. Rita wspiera rozwój bardziej zrównoważonych systemów produkcji. Obecnie pracuje w Food4Sustainability, stowarzyszeniu non-profit z siedzibą w Portugalii, które pomaga sektorowi rolniczemu we wdrażaniu bardziej zrównoważonych rozwiązań.

Toby Simpson

Producent rolny

Toby Simpson

jest rolnikiem z Cambridgeshire w Wielkiej Brytanii, gdzie mieszka i prowadzi gospodarstwo rolne we współpracy z rodziną. W gospodarstwie uprawia się rośliny takie jak pszenica, owies, fasola i jęczmień. Od wielu lat koncentruje się na zdrowiu gleby, stosując uprawy bezorkowe i okrywowe. Toby Simpson jest stypendystą Nuffield Scholar 2022 i spędził ostatnie kilka lat badając „możliwości poplonów i upraw okrywowych w brytyjskim rolnictwie uprawnym”.

Dr Piotr Zarzycki

Ośrodek Hodowli Zarodowej „Przerzeczyn Zdrój”

Dr Piotr Zarzycki

Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie i Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Doktor nauk rolniczych. Zarządza działem produkcji roślinnej w Ośrodku Hodowli Zarodowej „Przerzeczyn Zdrój” sp. z o. o. działającym na areale ponad 2 600 ha użytków rolnych i będącym jedną z rolniczych spółek o szczególnym znaczeniu dla gospodarki narodowej.

Zwolennik rolnictwa zrównoważonego i regeneratywnego. Śledzący na bieżąco najnowsze rozwiązania w zakresie produkcji roślinnej i wprowadzający je do codziennej pracy.

Prof. Stanisław Samborski

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Prof. Stanisław Samborski

Pracownik naukowo-dydaktyczny Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na stanowisku profesora. Od roku 2008 prowadzi badania i zajęcia dla studentów z zakresu rolnictwa precyzyjnego. Przedstawiciel Polski w International Society of Precision Agriculture od roku 2011. Redaktor naukowy podręcznika Rolnictwo precyzyjne, za który w 2019 r., uzyskał wraz ze współautorami nagrodę zespołową Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za znaczące osiągniecia w zakresie działalności dydaktycznej. W roku 2016 odbył 5-miesięczny staż naukowy w University of New England, Australia, zaś w roku 2022, 7-miesięczny staż naukowy w University of Idaho, USA.

Tomasz Wika

Bunge

Tomasz Wika

Dyrektor Łańcucha Wartości Rzepaku Bunge na Europę oraz Krajowy Lider Bunge na Polskę. Tomasz Wika jest absolwentem Akademii Rolniczej w Poznaniu. Dołączył do Bunge w Polsce w 2004 roku jako Dyrektor Działu Obrotu Towarami Masowymi. W latach 2006-2021 pełnił funkcję Członka Zarządu ZT „Kruszwica” S.A. odpowiedzialnego za obszar agrobiznesu w Polsce. W 2021 roku Tomasz Wika został powołany na stanowisko Dyrektora Łańcucha Wartości Rzepaku Bunge na Europę oraz Krajowego Lidera Bunge na Polskę. Przed dołączeniem do Bunge Tomasz Wika pełnił funkcję Dyrektora Ds. Przemysłowych w firmie Dossche (belgijska firma produkująca mieszanki paszowe) oraz Dyrektora Działu Zbożowego w firmie Dalgety.

Tomasz Zdziebkowski

Grupa Top Farms

Tomasz Zdziebkowski

Prezes i współzałożyciel Top Farms Group International, jednego z największych producentów rolnych w Europie. Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu i programu Advanced Management w IESE Business School Uniwersytetu Nawarry. W latach 1991-1998 pierwszy Prezes i Partner Zarządzający BDO Binder, firmy biegłych rewidentów i doradców finansowych.

Obecnie w ramach działalności Grupy Top Farms promotor idei rolnictwa regeneratywnego i wykorzystania zaawansowanych technologii w rozwoju rolnictwa precyzyjnego.

Witold Dżugan

Bureau Veritas Polska

Witold Dżugan

Dyrektor Zarządzający i Wiceprezes Bureau Veritas Polska. Z wykształcenia inżynier środowiska - absolwent Politechniki Poznańskiej. Posiada wieloletnie doświadczenie w roli audytora i weryfikatora środowiskowego, w dalszym ciągu aktywnie działając w tym zakresie. Zajmuje się szeroko rozumianą certyfikacją i weryfikacją w zakresie zrównoważonego rozwoju. Kieruje w Polsce działalnością Bureau Veritas, wiodącej firmy z branży TIC (testing, inspection, certification).